יום שני , אוגוסט 2 2021
Home / חיטוב גוף נשים / תוכנית חינמית לבטן שטוחה

תוכנית חינמית לבטן שטוחה

אתגר הבטן השטוחה – שריפת שומן בבטן !

איך לשרוף שומן מהבטן ולהגביר את חילוף החומרים ללא דיאטת כאסח ?

שימי לב שאני שואל את הלקוחות שלי שמגיעות אלי לאימון כושר אישי או לבניית תוכנית תזונה בקליניקה , מהי השיטה הטובה ביותר לשרוף שומן מהבטן ולהגביר את חילוף החומרים אני מקבל תשובות מגוונות ורבות. אחת התשובות הנפוצות ביותר לשאלה זו היא הרבה פעילות אירובית , כפיפות בטן ותזונה נכונה.

האמת מהתשובה הזו הדבר היחידי שהוא אכן נכון זה תזונה נכונה, פעילות אירובית וכפיפות בטן לא ממש יעזרו לך להשיג בטן שטוחה וסקסית ואת זה אני הולך להסביר בכתבה הנוכחית.

נתחיל עם כפיפות הבטן, מחקרים מעולם הכושר והפיזיולוגיה ( תתפלאי גם בתחום זה נערכים מחקרים מדעיים) הוכיחו מעל לכל ספק שכפיפות בטן אינן תורמות לשריפת שומן ממוקדת באזור הבטן. לא רק שכפיפות הבטן אינן תורמות לשריפת השומן הבטני , הם גם לא מחזקות את הבטן כמו תרגילים אחרים ואפילו גורמות לכאבי גב וצוואר.

לשרוף שומן מהבטן - הנוסחה המלאה

לשרוף שומן מהבטן – הנוסחה המלאה

פעילות אירובית כמו הליכה, ריצה,  שחייה , רכיבה או ריקוד בדרגת קושי קלה ולמשך זמן ארוך מ-45 דקות היא גם פעילות נפוצה בקרב אנשים שרוצים לרדת במשקל. אין לי שום דבר נגד פעילות אירובית והיא מומלצת ואף חשובה במיוחד בשל התועלות הבריאותיות שבפעילות זו. היתרונות כוללים ירידה במדדי לחץ הדם, כולסטרול, רמות הסוכר, טיפול בדיכאון ובחרדות, שיפור הדימוי העצמי והביטחון העצמי. הבעיה היא שהפעילות הזו אינה הפעילות המומלצת או היעילה ביותר לאנשים שרוצים לרדת במשקל ולעלים את השומן מהבטן שלהם.

כמות הקלוריות שאת שורפת בפעילות אירובית מתונה וארוכה היא גדולה אך כאן זה מסתיים. לאחר האימון כמות הקלוריות והשומן שהגוף שלך שורף כדי להתאושש מהאימון היא מזערית משום שעצימות האימון הייתה מתונה. בנוסף שיפור ברמת הכושר הגופני בפעילות אירובית מתונה הוא אפשרי אך מזערי ואיטי יותר.

פרמטר חשוב ונוסף שנעדר מפעילות אירובית הוא היכולת לחזק ולעצב את הגוף בזמן הפעילות. בניגוד לאימוני כוח כמו אימונים בחדר כושר, אימונים עם משקל הגוף, יוגה ופילאטיס , אימוני האירובי אינם תורמים לעיצוב הגוף ולפיתוח מסת שריר. מסת שריר אצל נשים לא תגרום לך להיראות שרירית וגדולה ( אלא אם כן תחליטי לקחת הורמונים גבריים ולאכול המון קלוריות) אלא להפך. חיזוק הגוף ופיתוח וחיזוק השרירים יתרמו לך למראה חטוב ומהודק יותר שימנע משרירי גופך להיראות רפויים ומדולדלים.

חשוב גם לזכור שפיתוח מסה של שרירים מגדילה את קצב חילוף החומרים כי הרי אחד הכללים הבסיסים של גוף האדם הוא ככל שיש לנו יותר מסת שריר כך קצב שריפת השומן וקצב חילוף החומרים שלנו עולה בזמן מנוחה וזאת משום ששריר היא רקמה שמגדילה את חילוף החומרים בגוף בניגוד לרקמת שומן.

אז מה עושים כדי להגיע לבטן שטוחה וסקסית ?

תזונה נכונה שאת עקרונותיה נשאיר לכתבה אחרת.

תרגילים לחיזוק הבטן ללא כפיפות בטן שגם את נושא זה אשאיר לכתבה אחרת.

פעילות אירובית מתונה יחד עם תוספת של פעילות כוח גם יכולה לתרום לך אבל לא כמו אימון אינטרוולים עצים משולב.

מה זה אימון אינטרוולים משולב ? או במילים אחרות איך אימון כזה יעזור לך להשיג בטן שטוחה ?

בטן שטוחה בשבוע או בחודש - האם זה אפשרי ?

בטן שטוחה בשבוע או בחודש – האם זה אפשרי ?

אם עדיין לא שמעת על אימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה  (HIITׂ)  לצורך ירידה במשקל אז את לא  מודעת לאחד מהכלים האפקטיביים ביותר שיש לירידה במשקל דרך פעילות גופנית.

מדובר בשיטה שבה אנחנו לוקחים אימון אירובי רגיל כמו הליכה או ריצה ( או כל סוג פעילות אירובית) ומקזזים את משך האימון ומנגד מעלים את דרגת הקושי שלי האימון.

לדוגמא אנחנו לוקחים אימון הליכה של 45 דקות  בקצב 5.5 קמ"ש לצורך הדוגמא ומחליפים אותו באימון אינטרוולים עצים שכולל 30 דקות אימון שמתוכם אנחנו הולכים 2 דקות בקצב מהיר של 6.5 -7 קמ"ש לדוגמא ( המהירות שאני נותן זה לצורך הדוגמא בלבד) ולאחר מכן 1 דקה של הליכה בקצב התאוששות של 5-5.5 קמ"ש. 10 מחזורים כאלו שכל מחזור מורכב מ-2 דקות עבודה קשה ודקה אחת עבודה קלה יספקו לך אימון באורך של 30 דקות.

היתרונות בסוג אימון שכזה מלבד קיצור משך זמן האימון (זה חשוב בפני עצמו):

שיפור הכושר הגופני בתקופת זמן קצרה יותר.

מאפשר שינוים הורמונאליים שגורמים לשריפת שומן מואצת

בניגוד לפעילות אירובית רגילה  אימון אינטרוולים בגלל העצימות שלו גורם להמשך שריפת שומן וקלוריות עד 48 שעות לאחר סיום האימון בשל הצורך של הגוף להתאושש מהאימון הקשה.

חשוב להדגיש שאימון אינטרוולים עצימים יכולים להבנות במבנים שונים בהתאם לרמת הכושר, מטרת המתאמן וגילו. כך לדוגמא יש אימונים שכוללים 20 שניות עבודה קשה ו-10 שניות עבודה קלה ויש אימונים אחרים שכוללים יחס זהה בין מאמץ להתאוששות כמו 30 שניות עבודה קשה ו-30 שניות עבודה קלה.

בטן שטוחה - אפשרי.

בטן שטוחה – אפשרי.

האימון לא מתאים לכולם וחשוב לבחור במבנה האימון הנכון והמתאים לאחר ייעוץ עם איש מקצוע מתחום הכושר.

אם הבחנת נכון לאימון זה יתרונות רבים על פני אימון אירובי רגיל אבל אין זה אומר שאימון אירובי רגיל לא יעיל או לא חשוב. כל החוכמה היא לדעת לשלב בין האימונים ולבחור בכמות האימונים ובדרך האימונים הנכונה לאדם ולמטרותיו.

בנוסף על אף כל היתרונות באימון אינטרוולים עצים גם בפעילות זו כמו באימון אירובי רגיל נעדר מרכיב החיזוק ובניית מסת השריר שחשובה לחילוף חומרים מוגבר ולכן גם כאן ההמלצה היא לשלב אימוני כוח.

המלצה נוספת היא לקחת את אימון האינטרוולים העצים ולהפוך אותו לאימון אינטרוולים עצים משולב עם תרגילי כוח.

המבנה הוא מאוד בסיסי אנחנו לוקחים את אותו מבנה אימון למשל כמו קודם לכן של 2 דקות עבודה עצימה ודקה אחת עבודה בדרגת קושי קלה ופשוט דואגים ב-2 הדקות הללו ללכת מהר/לרוץ מהר/לבצע תרגילים מעלי דופק עם משקל הגוף כמו מכרעיים/שכיבות שמיכה/קפיצות בחבל למי שיכולה, סקוואטים ועוד המון תרגילים אחרים עם משקל גוף ואז לאחר מכן אנחנו נחים למשך דקה.

היתרון באימון זה שבמהלך 2 הדקות של העבודה הקשה אנחנו כל פעם עובדים על מרכיב כושר אחר.פעם אחת על פעילות אירובית טהורה כמו הליכה או ריצה ואילו בסט הבא על מרכיב הכוח אבל בעצימות כל כך קשה שזה תורם לא רק לפיתוח כוח (והגברת קצב חילוף החומרים) אלא גם גורם לעלייה בדופק ולשריפת קלוריות מוגברת.

למעשה בסוג אימון כזה אנחנו מעצימים את היתרונות שיש באימון אינטרוולים עצים לא משולב. אנחנו שורפים יותר קלוריות, חוסכים בזמן ובו בזמן מחטבים את הגוף.

חשוב להבין שיש הרבה תרגילים עם משקל גוף או עם משקוליות ( או אביזרים אחרים כמו TRX  ) שמוגדרים כתרגילי כוח אבל אם עושים אותם בקצב מהיר ובצורה עצימה הם עדיין מחזקים אותנו אבל בגלל שהם מפעילים הרבה קבוצות שרירים בגוף בו זמנית הם גם גורמים לעליה בדופק הלב והופכים להיות גם תרגיל אירובי לכל דבר.

אם את לא  יודעת על אלו תרגילים מדובר ,איך עושים אותם נכון ומה המינון שצריך לעשות את תרגילי הכוח האלו, התאזרי בסבלנות בכתבות עתידיות אתן לך דוגמאות מוחשיות.

כושר גופני נכון - מתכון לבטן שטוחה לנשים

כושר גופני נכון – מתכון לבטן שטוחה לנשים

בינתיים מה שאני רוצה שתעשי זה שתיקחי את הידע שהענקתי לך ותתחילי לשלב לפחות 1-2 אימונים בשבוע של אימוני אינטרוולים עצימים או משולבים במקום 1-2 אימוני אירובי מתונים שעשית עד היום.

עשי את האתגר בטן שטוחה הזו למשך 30 ימים.זכרי לשלב תזונה נכונה ותרגילים לחיזוק הבטן (שגם עליהם אדבר בעתיד) ותראי איך 30 ימים את כבר מתחילה לראות ולהרגיש את הבטן השטוחה שלך.

 

Check Also

טיפים איך להגיע לבטן שטוחה וקוביות בבטן

Share this on WhatsAppאיך להשיג שישה קוביות בבטן במהירות ?     חוק מספר 1 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלאי פרטי מייל וקבלי לזמן מוגבל מתנה:

המדריך לחיטוב ולכושר מהבית !

 מלאי את פרטי המייל שלך כאן למטה.